Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203062/018 | 9700 Szombathely, Zrínyi Ilona utca 12.

Vas Vármegyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Közösségi szolgálat

A 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 107. § (1) bekezdése előírja, hogy "A technikumban az érettségi vizsga megkezdésének feltétele legalább ötven óra közösségi szolgálat teljesítése.". A közösségi szolgálat fogalma: Szociális, környezetvédelmi, a tanuló társadalmi környezetének javát szolgáló, anyagi érdektől független tevékenység, amely egyénileg vagy csoportosan, projekt módszerrel végezhető. Igazolása a projekt megvalósulásának leírását tartalmazó, az egyén szerepét tükröző dokumentumban történik.

A közösségi munka területei: egészségügyi; szociális és jótékonysági; oktatási; kulturális és közösségi; környezetvédelmi; természetvédelmi; polgári és katasztrófavédelmi; közös sport és szabadidős tevékenység óvodáskorú, SNI-s gyermekekkel, idős korúakkal, az egyes rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerveknél bűn- és baleset-megelőzési területen.

A tevékenység során fejlesztendő készségek, képességek és attitűdök: együttműködés, empátia, szervezőképesség, kreativitás, önismeret, elfogadás, kitartás, döntéshozatal, érzelmi intelligencia, felelősségvállalás, problémamegoldás, konfliktuskezelés, kommunikációs készség.

Időkeret felosztása: A közösségi szolgálatot az adott tanuló esetében koordináló pedagógus az ötven órán belül – szükség szerint a mentorral közösen – legfeljebb ötórás felkészítő, majd legfeljebb ötórás záró foglalkozást tart. A közösségi szolgálat teljesítése során egy órán hatvan perc közösségi szolgálati idő értendő azzal, hogy a helyszínre történő utazási idő nem számítható be a teljesítésbe. A közösségi szolgálat helyszínén a szolgálattal érintett személy segítségével alkalmanként legkevesebb egy, legfeljebb három órás időkeretben végezhető a tevékenység. A tanulók évente maximum 3 területet választhatnak.

Dokumentumok

Csatolt fájlok

Közösségi napló

Letöltés

Fogadóintézmények listája

Letöltés

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

Vas Vármegyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum

9700 Szombathely, Zrínyi Ilona utca 12.

Telefon: +3694512930

E-mail: akta@hbsz.edu.hu